Obec Skuhrov

Jak správně třídit!

ODVOZ TŘÍDĚNÉHO ODPADU NENÍ ZADARMO. ZA ODVOZ TŘÍDĚNÉHO OPADU OBEC PLATÍ!!!

Tříděný odpad nepatřící do komunálního

Jedlé tuky a oleje.

kontejner je umístěn v Hatích před obecním úřadem, v Hodyni náves.

Plasty: žlutý kontejner

Do plastů lze vhodit: sešlápnuté PET lahve, plastové nádoby a lahve, kelímky, sáčky, fólie, výrobky a obaly z plastů, polystyrén, vypláchnuté nápojové krabice od džusů, mléka a vína.

Do plastů nepatří: bakelit, guma, PVC, linoleum, pneu, novodurové trubky, znečištěné plastové obaly od chemikálií, olejů a barev, zbytky potravin v nápojových kartonech.

Sběrné místa se nachází: Hodyně náves, Hatě u obchodu, Skuhrov transformátor, Drahlovice u otočky, hasičárna, Leč u potoka.

Sklo: zelený kontejner

Do skla lze vhodit: bílé nebo barevné sklo, vymyté skleněné láhve a zavařovací sklenice, tabulové sklo.

Do skla nepatří: keramika, porcelán, autosklo, drátěné sklo a zrcadla.

Sběrné místa se nachází: Hodyně náves, Hatě u obchodu, před provozovnou p. Krtka, Skuhrov transformátor, Drahlovice u otočky, hasičárna, Leč u potoka.

Papír: modrý kontejner

Do papíru lze vhodit: noviny, časopisy, reklamní letáky, kartony, sešity, papírové obaly, krabice roztrhané na menší kusy, balící papír, kancelářský papír.

Do papíru nepatří: mokrý, mastný či jinak znečištěný papír, úhlový a voskovaný papír, použité plenky.

Sběrné místa se nachází: Hodyně náves, Hatě autobusová zastávka a u obchodu, Skuhrov transformátor, Drahlovice u otočky, Leč u potoka.

Bioodpad: hnědý kontejner

Bioodpad se sváží v typizovaných sběrných nádobách 240 l (biologický odpad barva hnědá) – jeden svoz 70 Kč.

Svoz biologického odpadu začíná od 01.04. do 31.10. kalendářního roku – 1x 14 dní.

Do bioodpadu lze vhodit: listí, tráva, plevel, zbytky ovoce, zeleniny, čajové sáčky, kávová sedlina, zbytky rostlin, piliny, dřevní štěpka z větví stromů a keřů, hlína z květináčů, spadané ovoce atd.

Do bioodpadu nepatří: zbytky jídel (tzv. gastroodpad), jedlé oleje, kosti, maso, kůže, uhynulá zvířata, exkrementy masožravých zvířat, znečištěné piliny a všechny další biologicky nerozložitelné odpady.

Sběrné místa se nachází: Hodyně náves,Skuhrov náves, Drahlovice u otočky Hatě před č.p. 86 ( před pilou pana Krtka)

Textil: bílý kontejner

Do textilu lze vhodit: použitý a nepotřebný textil, ošacení, ložní prádlo, záclony, bytový textil, ručníky, ubrusy, párovaná obuv, hračky.

Do textilu nepatří: koberce, matrace, molitan, znečištěné a mokré textilie.

Textil či hračky ukládejte zabalené a zavázané do igelitových tašek či pytlů.

Další informace jak správně třídit odpad se dozvíte na www.jaktridit.cz

Datum vložení: 23. 9. 2020 12:10
Datum poslední aktualizace: 23. 9. 2020 12:33