Rozhodnutí vlády

Od čtvrtka platí rozhodnutí vlády povinnost nosit na veřejnosti ochranné prostředky dýchacích cest, tedy roušky, ústenky, šátky nebo šály.

Dále vláda rozhodla, vymezení času pro seniory v maloobchodních prodejnách potravin, lékárnách a drogériích.  Od 10.00 do 12.00 bude vymezen čas pouze pro seniory ve věku nad 65 let.

Další informace na úřední desce obce

Nabídka dovozu hotových jídel, nákupů potravin, drogerie, léků a jiných nezbytných potřeb.

Nezisková organizace Klubíčko Beroun a její Sociální podnik Klubák na základě vyhlášení nouzového stavu a zákazu provozování taxislužby vládou ČR, ruší až do odvolání Asistovanou dopravu seniorů a osob se zdravotním postižením.

Místo toho nabízíme těmto osobám z regionu Berounsko dovoz hotových jídel, nákupů potravin, drogerie, léků a jiných nezbytných potřeb.

Vzhledem k riziku přenosu koronaviru SARS CoV-2 se budeme snažit co nejvíce omezit kontakty mezi zákazníky a našimi řidiči a upřednostníme platby za nákupy a příspěvek na jejich dopravu převodem na náš účet.

Bližší informace a objednávky na tel. č. 727 964 672 (ve všední dny od 8:00 do 16:30 hod) , email doprava@klubickoberoun.cz

Oznámení občanům

Vážení spoluobčané,

Vzhledem k vývoji situace Vás žádáme, aby jste zvážili používání respirátorů, roušek a ústenek ve veřejném prostoru. Chráníte tím sebe i ostatní.

Dále by senioři měli omezit dle doporučení vlády vycházení. V případě, že nemáte k dispozici někoho blízkého a potřebujete nákup či léky, kontaktujte prosím obecní úřad na tel 775 354 444.

Lucie Živná,starostka obce

Stanovisko ČSSZ

ČSSZ.pdf

Omezení úředních hodin

Na základě usnesení vlády ze dne 15.3.2020 omezujeme úřední hodiny pro veřejnost pouze na středu 16:00 - 18:00 hod

Nařízení vlády ze dne 15.03.2020

Sbírka zákonů

Nabídka neziskové organizace Elpida na pomoc seniorům

Nezisková organizace Elpida, která pomáhá seniorům nabízí obyvatelům Středočeského kraje profesionální pomoc bezplatné Linky seniorů na tel. čísle 800 200 007, která je v provozu každý den do 8 do 20 hodin v době vyhlášení nouzového stavu.

Volajícím pomůže:

• zorientovat a najít správné informace;
  • zprostředkovat kontakt na organizace, které vám mohou pomoci v místě;
  • propojit s dobrovolníky;
  • sestavit krizový plán;
  • sdílet jejich obavy a hovořit o tom, co je trápí.

Linka seniorů, e-mail: linkasenioru@elpida.cz. Na tomto emailu můžeme předávat seniorům veškeré aktuální informace.

Informace z finanční správy

Od pondělí 16. 3. 2020 budou pracoviště Finanční správy přístupná pro veřejnost v rozsahu úředních hodin podatelen. Kontakt s veřejností bude probíhat v prostorách určených správcem daně (finančním úřadem, územním pracovištěm).

Omezen bude i provoz pokladen. Konkrétní informace podá místně příslušný finanční úřad. Finanční správa doporučuje hradit daně bezhotovostně – přehled příslušných čísel účtů jednotlivých finančních úřadů.

Finanční správa ruší výjezdy pracovníků do obcí i původně ohlášené rozšířené úřední hodiny finančních úřadů, které byly plánovány na období 23. 3. – 1. 4. 2020. Tato omezení však budou veřejnosti kompenzována chystanými opatřeními Ministerstva financí.

Dočasně bude omezen i provoz pracovišť v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2“. Finanční správa proto začne jednat se starosty o možném umístění schránek finančních úřadů, do kterých budou moci poplatníci vhazovat v zalepených obálkách svá podání např. vyplněná daňová přiznání, která tímto budou platně podaná.

Finanční správa doporučuje ke komunikaci se správcem daně využívat dálkové formy komunikace.

Podrobnosti k provozu daného pracoviště a telefonní linku nalezne veřejnost na příslušné stránce finančního úřadu. Pro účely poskytování informací k aktuální situaci zřizuje Finanční správa infolinku 224 041 111, která bude v provozu v pracovních dnech.

Tato rozhodnutí jsou v souladu s opatřeními, která mají minimalizovat riziko přenosu nemoci mezi občany. „Snažíme se najít takový model, který v aktuální situaci umožní i nadále veřejnosti komunikovat se správcem daně,“ dodává generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Informace o koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví spustilo web, kde můžete najít aktuální informace o koronaviru.

Nabídka vývozu jímek

Vývoz jímek.pdf