Omezení úředních hodin

Na základě usnesení vlády ze dne 15.3.2020 omezujeme úřední hodiny pro veřejnost pouze na středu 16:00 - 18:00 hod

Nařízení vlády ze dne 15.03.2020

Sbírka zákonů

Nabídka neziskové organizace Elpida na pomoc seniorům

Nezisková organizace Elpida, která pomáhá seniorům nabízí obyvatelům Středočeského kraje profesionální pomoc bezplatné Linky seniorů na tel. čísle 800 200 007, která je v provozu každý den do 8 do 20 hodin v době vyhlášení nouzového stavu.

Volajícím pomůže:

• zorientovat a najít správné informace;
  • zprostředkovat kontakt na organizace, které vám mohou pomoci v místě;
  • propojit s dobrovolníky;
  • sestavit krizový plán;
  • sdílet jejich obavy a hovořit o tom, co je trápí.

Linka seniorů, e-mail: linkasenioru@elpida.cz. Na tomto emailu můžeme předávat seniorům veškeré aktuální informace.

Informace z finanční správy

Od pondělí 16. 3. 2020 budou pracoviště Finanční správy přístupná pro veřejnost v rozsahu úředních hodin podatelen. Kontakt s veřejností bude probíhat v prostorách určených správcem daně (finančním úřadem, územním pracovištěm).

Omezen bude i provoz pokladen. Konkrétní informace podá místně příslušný finanční úřad. Finanční správa doporučuje hradit daně bezhotovostně – přehled příslušných čísel účtů jednotlivých finančních úřadů.

Finanční správa ruší výjezdy pracovníků do obcí i původně ohlášené rozšířené úřední hodiny finančních úřadů, které byly plánovány na období 23. 3. – 1. 4. 2020. Tato omezení však budou veřejnosti kompenzována chystanými opatřeními Ministerstva financí.

Dočasně bude omezen i provoz pracovišť v tzv. „optimalizovaném režimu 2+2“. Finanční správa proto začne jednat se starosty o možném umístění schránek finančních úřadů, do kterých budou moci poplatníci vhazovat v zalepených obálkách svá podání např. vyplněná daňová přiznání, která tímto budou platně podaná.

Finanční správa doporučuje ke komunikaci se správcem daně využívat dálkové formy komunikace.

Podrobnosti k provozu daného pracoviště a telefonní linku nalezne veřejnost na příslušné stránce finančního úřadu. Pro účely poskytování informací k aktuální situaci zřizuje Finanční správa infolinku 224 041 111, která bude v provozu v pracovních dnech.

Tato rozhodnutí jsou v souladu s opatřeními, která mají minimalizovat riziko přenosu nemoci mezi občany. „Snažíme se najít takový model, který v aktuální situaci umožní i nadále veřejnosti komunikovat se správcem daně,“ dodává generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

Informace o koronaviru

Ministerstvo zdravotnictví spustilo web, kde můžete najít aktuální informace o koronaviru.

Nabídka vývozu jímek

Vývoz jímek.pdf

Uzavírka sil. III/11523

Uzavírka  z důvodu opravy mostu evidenční č. 11523-1, přes Svinařský potok. Uzavírka bude probíhat od 15.3.2020 do 31.7.2020. objízdná trasa povede přes Svinaře.

Rozhodnutí Město Beroun.pdf

ZRUŠENÍ HASIČSKÉHO PLESU 14.3.2020

Z DŮVODŮ VZNIKLÉ SITUACE JE HASIČSKÝ PLES ZRUŠEN

Aktuální informace ke COVID-19

Vláda rozhodla o uzavření všech škol (základních, středních i vyšších odborných a dalších) od středy 11. března 2020. Mateřských školek se toto opatření netýká. Zároveň dnes (10. 3. 2020) od 18:00 hodin platí zákaz filmových, divadelních, sportovních, náboženských, tanečních, tradičních shromáždění nebo výstav, poutě, veletrhy s účastí nad 100 osob. Mimořádná opatření jsou zveřejněna na Portále krizového řízení Středočeského kraje (https://pkr.kr-stredocesky.cz/pkr/) a přiložena v příloze emailu.

Doporučení k cestování v souvislosti s šířením koronaviru ve světě vydalo Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Od 10. 3. 2020 platí karanténa pro celou Itálii (https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/omezeni_dopravy_koronavirus.html).

7_Mimoradne_opatreni_-_uzavreni_zakladnich,_strednich_a_vysokych_skol_od_11._3._2020.pdf

8_Mimoradne_opatreni_-_zakaz_konani_akci_nad_100_osob_od_18_hodin_dne_10._3._2020_-.pdf

Aktuální informace ke koronaviru Covid-19

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým nařizuje s účinností od 10. 3. 2020 všem poskytovatelům zdravotní lůžkové péče a zařízením sociálních služeb (podle § 34 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách) v pobytové formě a všem odlehčovacím sociálním službám v pobytové formě zákaza návštev, viz příloha.

Další podrobnější informace naleznete: https://pkr.kr-stredocesky.cz/pkr/aktuality/aktualni-informace-ke-koronaviru-covid-1-95106/

Doporuceni_MZ.pdf

Mimořádné_opatření_-_zákaz_návštěv__ve_zdravotnických_zařízeních_s_lůžkovou_péčí.pdf

Inforamce_jednani_KEK_09032020.docx